راهنمای خرید اسکوتر برقی

به عقیده ما تعمیرکاران اسکوتر، کارشناسان واقعی خرید هستند. بهترین و با ارزش ترین راهنمای خرید اسکوتر برقی ، نکاتی است که توسط این عزیزان در اختیار شما قرار می‌گیرد. تیم متخصص ما دارای سابقه تعمیر بیش از ۳۵۰۰ دستگاه اسکوتر برقی است.

پس فرصت را غنیمت شمرده و از نکات مهمی که کارشناسان باتجربه ما آن را با شما درمیان گذاشته اند، قبل از خرید اسکوتر برقی بهره بگیرید.

راهنمای خرید اسکوتر برقی : ۲ برد یا ۳ برد بودن اسکوتر

۲ برد یا ۳ برد بودن اسکوتر، هم مهمترین نکته‌ای است که باید در هنگام خرید از آن اطلاع داشته باشید. البته تشخیص این مورد کار شما نیست بلکه نیاز دارید تا از تجربه کارشناسان ما بهره بگیرید.به هر حال باید بدانید که اسکوترهایی که از ۳ برد تشکیل شده اند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

اسکوتر هوشمند ۲ برد دارای ۲ برد جایروسکوپ برای هر لاستیک است که این بردها به طور مستقیم به باتری اسکوتر برقی وصل می‌شوند و دلیل آتش گرفتن باتری در این مدل اسکوترهای برقی هم، همین مسئله می‌باشد. البته کیفیت بد باتری اسکوتر هم مزید بر علت می‌شود.

در اسکوتر هوشمندی با برد ۳ تکه، ۲ برد برای تعادل و ۱ برد اصلی برای پردازش و تغذیه در نظر گرفته شده‌است. نمی‌توان از روی ظاهر اسکوتر، این موضوع را تشخیص داد.

زمان خرید اسکوتر به دلیل عدم آگاهی شما از ۲ برد یا ۳ برد بودن آن تنها دو راه پیش روی شما است.

 1. باید به فروشنده اعتماد داشته باشید.
 2. از جای معتبر خرید کنید.
 3. از نمایندگی رسمی بخرید.
 4. با همکاران ما تماس گرفته و از تشخیص آنها کمک بگیرید.

راهنمای خرید اسکوتر برقی : سایز اسکوتر برقی

تجربه ثابت کرده است که اسکوتر های ۶.۵ اینچ معمولی، بهترین طول عمر و بهترین طراحی ساخت را دارند. در هنگام خرید فریب ظاهر اسکوترهای ۱۰ اینچ و یا ۸ اینچ را نخورید.  پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید، حتما با اسکوتر ۶.۵ اینچ دوری بزنید. نظرتان عووض خواهد شد.

لازم می‌دانیم که برای آگاهی بیشتر شما عزیزان در مورد مزیت ها و معایب اسکوترهای ۱۰ اینچ چند نکته را یادآور شویم:

 • به دلیل بادی بودن لاستیک های اسکوترهای ۱۰ اینچ، امکان پنچر شدن آنها بالا است. از طرفی قیمت لاستیک اسکوترهای ۱۰ اینچ بالا است و کنترل هزینه ها برای شما اهمیت دارد این نکته را در نظر داشته باشید.
 • استفاده از اسکوتر ۱۰ اینچ در زمان پنچر بودن لاستیک ها، به برد اصلی آسیب جدی می‌رسانید.
 • به دلیل بزرگ بودن و طراحی بدنه، خصوصا در قسمت گلگیرها، احتمال شکستن بدنه اسکوتر بالا است.

سایز اسکوترهای برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی : هر چه ساده تر بهتر !

بلوتوث و ریموت کنترل از نظر ما جزء آپشن های فانتزی اسکوتر به حساب می‌آیند. این آپشن ها نه تنها کارایی چندانی برای شما ندارند بلکه خیلی زود آسیب دیده و به اسکوتر هم آسیب می‌ریانند.با توجه به تجربه ما در تعمیر بیش از ۳۵۰۰ اسکوتر، به شما توصیه می‌کنیم از اسکوترهای ساده، در واقع بدون ریموت کنترل و بلوتوث استقبال کنید تا در آینده درگیر معضلات آنها نشوید.

راهنمای خرید اسکوتر برقی : رابطه قیمت با کیفیت

قیمت اسکوتر تا حدودی می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که اسکوتر از چه سطح کیفی برخوردار است. البته این بدان معنا نیست که هر فروشنده ای قیمت بالاتری را عنوان کرد، محصول با کیفیتی تری را ارائه می‌دهد. علت تفاوت قیمت همان‌گونه که مشهود است به مارک، مدل،ت جهیزات استفاده شده در ساخت آن بستگی دارد.

توجه!! توضیحات ارائه شده جهت راهنمای خرید اسکوتر برقی در تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران است.

اگر فروشگاهی قیمت اسکوتر برقی را در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان عرضه می‌کند، یعنی به احتمال زیاد اسکوتر از کیفیت پایینی برخوردار است. زیرا، فروشندگان اسکوترهای با کیفیت را، خود با قیمت بالایی خریداری می‌کنند و امکان ندارد که بتوانند اسکوتر را با قیمتی در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان عرضه کنند.

اگه قصد خرید اسکوتر برقی در شهرهای بندر عباس، قشم، کیش و جاهای مشابه را دارید، باید دقت کنید که قیمت اسکوترهایی با کیفیت پایین در این شهرها، با قیمتی در حدود ۳۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

رابطه قیمت با کیفیت اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی: گارانتی اسکوتر برقی

متاسفانه در حال حاضر اسکوتر برقی در ایران دارای گارانتی نمی‌باشد. در بعضی موارد برگه‌‌ای تحت عنوان گارانتی به شما داده می‌شود که در بیشتر مواقع کمکی به شما نخواهد کرد. با توجه به اینک خرابی در اسکوترهای برقی یک امر شایع است، بنابراین گارانتی می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. هنگام خرید از فروشنده بخواهید که حتما مدت زمان گارانتی و شرایط آن و همچنین مواردی را که شامل گارانتی می‌شود مانند چرخ، بدنه، باتری و … را در فاکتور قید نماید.

فاکتور اسکوتر برقی شما باید داری مهر و آدرس فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید باشید. در غیر این صورت فاکتور معتبر نخواهد بود.

گارانتی خرید اسکوتر

راهنمای خرید اسکوتر برقی: برندهای اسکوتر برقی موجود در بازار را بشناسید

در این قسمت بهترین برندهای اسکوتر برقی را معرفی می‌کنیم. یکی از دغدغه‌های افراد، در هنگام خرید اسکوتر برقی این است که کدام برند دارای بهترین کیفیت است؟ در دو سه سال اخیر برندهای زیادی از انواع اسکوتر برقی به بازار عرضه شده‌اند اما، همه آنها از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و به سرعت معیوب و از رده خارج می‌شوند. ما قصد نداریم برندهای بی‌کیفیت را معرفی کنیم بلکه تنها به معرفی برندهای باکیفیت در حوزه اسکوتر می‌پردازیم. ما تنها در مورد برندهایی صحبت می‌کنیم که در مورد آنها شناخت کافی داریم.

 • اسکوتر ناین بات شیائومی مینی پرو: باید گفت که این اسکوتر از کیفیت بالایی در مقابل سایر برندهای مطرح و برندهای متفرقه برخوردار است.
 • اسکوتر برقی اف اسپید: این برند نیز دارای محصولات با کیفیت است اما متاسفانه موارد تقلبی نیز مشاهده شده است. پس هنگام خرید مراقب باشید. جهت تشخیص اورجینال بودن این اسکوتر حتما به این موارد توجه کنید. ۱- روی چرخ‌ها و پدال‌ها و جعبه اسکوتر برقی، برند اف اسپید حک شده باشد. ۲- پشت شارژر اسکوتر برقی برند اف اسپید حک شده باشد. ۳- پشت ریموت کنترل اسکوتر برقی، برند اف اسپید حک شده باشد.
 • اسکوتر برقی برند اسمارت بالانس : یکی دیگر از برندهای باکیفیت در بازار اسکوتر برقی، برند اسمارت بالانس است. اما متاسفانه از این برند هم کپی برداری شده است. تیم ما در هنگام تعمیر با مدل ‌های تقلبی زیادی از این برند روبه رو شده است. اما این مارک از اسکوتر برای تشخیص اورجینال بودن مشخصه خاصی ندارد.
 • اسکوتر برقی آی لایف: این برند نیز دارای برد و باتری باکیفیت است. تیم ما کمترین خرابی را در میان این نوع اسکوترها شاهد بوده است.

اسکوترهای برقی حتی با برندهای با کیفیت نیز دچار خرابی می‌شوند، بنابراین خرابی بخش جدایی ناپذیر از اسکوترهای برقی است.

پس از مطالعه توضیحات بالا باز هم توصیه ما دریافت مشاوره تلفنی از کارشناسان ما می‌باشد. چرا که اسکوترهای برقی دارای مشخصات کاربردی متفاوتی هستند و درصورتی که انتخاب ما مغایر با نیاز واقعیمان باشد آن زمان ممکن است از خرید خود به اندازه کافی احساس رضایت نداشته باشیم. به همین منظور پیشنهاد ما تماس با کارشناسان با تجربه ما و دریافت مشاوره کافی خرید از این عزیزان (قبل از خرید) می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*

نوزده − 12 =